Witaminy – czy warto je zażywać?

Witaminy i pierwiastki mineralne są koniecznymi komponentami diety każdego człowieka. Są one potrzebne do funkcjonowania niemalże jakiegokolwiek systemu w ciele. Między innymi dopasowują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To kłopotliwe o tej ważnej zasadzie zapomina ogromna część nowoczesnego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak właściwej dawki ruchu, nieregularne posiłki i brak należytego czasu relaksu i odpoczynku powoduje szereg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu. 

Zobacz sobie  biotyna dzienne zapotrzebowanie

Jaka opinia krąży w stworzonym przez nas świecie? Jak najbardziej, że należy brać dużo witamin. Z jakiej przyczyny? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w naszym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek w ostatnich czasach w mediach, prasie i Internecie jest coraz więcej głosów, jakoby witaminy właśnie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, ale jeszcze szkodziły. Powszechnie wiadomo, że choćby witaminy A, C lub E w czasie, gdy stosujemy je długo mogą wywołać niekorzystne efekty w stworzonym przez nas organizmie. Może w takim razie, porządniej jest zamienić witaminy tylko świeżymi warzywami i owocami? Przede wszystkim należy powiedzieć, że witaminy w kapsułkach nie szkodzą, to zbytnie uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, iż charakteryzuje się ona niewysoką toksycznością – jednakowo, jak jak odbudować włosy. Ewidentnie, jeśli ktokolwiek przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to tylko i wyłącznie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż niebezpieczne może być branie witaminy A. Z jakiego powodu? Ponieważ może ona wywoływać bóle głowy albo biegunkę czy w ogóle zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, żeby to w ogóle miało miejsce, trzeba dziennie przewyższać jej dozwoloną dawkę, aż kilkakrotnie. Jakim sposobem można zauważyć, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny problem jest tak rzeczywiście w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką a przez to zobaczyć, co jest na niej napisane, żeby zamiast bólu głowy być po prostu zdrowym. Poza tym, nawet jeżeli zażywamy codziennie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw oraz owoców. One zawierają w sobie dokładnie to, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym jedzeniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszej klarownej diety oraz tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne suplementy, zdrowe owszem, ale tylko suplementy. 

Sprawdź również : w czym zawarta jest biotyna

Dodaj komentarz